Christian Siderczyk - Wnuk polskiego emigranta szuka korzeni!

Christian opowiada:

Mi abuelo Antoni Siderczyk nació en Jerchi, Vileyka, Vilna en 1905. A los 23 años, en 1929 emigró hacia Argentina. Aquí vivía su hermano Romuald Siderczyk desde 1925. Vivió Rosario, Provincia de Sante Fe, en Apóstoles, Provincia de Misiones y finalmente en Buenos Aires. Aquí trabajó como camarero de restaurantes, como músico y profesor de acordeón. Conoció a mi abuela en 1935 aproximadamente y tuvieron dos hijos: Antonia queces mi madre y Andrés, mi tío. Su hermano Romuald no tuvo hijos. Antoni murió a los 56 años en 1961. Yo no lo conocí en vida. Nunca supe que tenía más hermanos en Polonia. En 2021, el hijo de un hermano de mi abuelo me encontró por Facebook y gracias a él pude conocer toda la historia. Ahora sé que tengo un tío y un primo en Polonia y estoy muy feliz.

Mój dziadek Antoni Siderczyk urodził się w Jerchy, Vileyka, Wilno w 1905 roku. W wieku 23 lat w 1929 roku wyemigrował do Argentyny. Od 1925 r. mieszkał tu jego brat Romuald Siderczyk. Mieszkał w Rosario w prowincji Sante Fe, w Apóstoles w prowincji Misiones i wreszcie w Buenos Aires. Tutaj pracował jako kelner w restauracji, jako muzyk i nauczyciel gry na akordeonie. Poznał moją babcię około 1935 roku i miał dwójkę dzieci: moją mamę Antonię i wujka Andrésa. Jego brat Romuald nie miał dzieci. Antoni zmarł w 1961 roku w wieku 56 lat. Nie znałem go za życia. Nigdy nie wiedziałem, że mam więcej braci w Polsce. W 2021 roku na Facebooku odnalazł mnie syn brata mojego dziadka i dzięki niemu mogłam poznać całą historię. Teraz wiem, że mam w Polsce wujka i kuzyna i jestem bardzo szczęśliwy.

Christian aktywnie szuka korzeni, ale też barwnie opowiada o Argentynie

Zbiórki środków na bilety. Celem jest sfinansowanie podróży do kraju ojczystego. W zamian zorganizujemy serię spotkań z Christianem i historią jego rodziny. Jak i o dzisiejszym życiu w Argentynie. Będą też motywy sportowe - Christian, to wielki kibic piłki nożnej.